Blackpool Futbol Kulübü

İşte bu güzellikleri, sizlerle de paylaşabilmek için sizleri Blackpool’a davet ediyoruz..

2010-2011 Premier Lig sezonunu son sırada tamamladı fakat Manchester United ve Chelsea gibi büyük takımların bütçesine sahip olmamasına rağmen, Premier Lig’de sonuna kadar mücadele etti ve çok heyecanlı bir sezon sonunda bir alt lig olan Championship’e geri döndü. 

Premier Lig’de geçirdiği süreçte asla pes etmeyen mücadeleci ruhu, yeni dostlar kazanmasının yanısıra herkesin de takdirini topladı. İngiliz futbol liginin her kademesinden, play off’larla bir üst lige çıkabilmiş ilk ve tek kulüp ünvanına sahip olan kulübün geçmişinde, Federasyon Kupası, Anglo – Italian Kupası birincilikleri de mevcut.
“Mandalina” ve “Sahilciler” lakaplarıyla da anılmalarına neden olan canlı turuncu renkteki forma, kulübün ayırt edici özelliklerinden.

Türkiye ile bağımızın geliştirilmesi düşüncesi  İzmit’den bir Türk kızı ile evli, ülkenize hayranlığı bulaşıcı olan FC Sports Marketing Ltd. firmasının yöneticisi  Adrian Stores’dan geldi. Biz büyük bir toplulukta rekabet mücadelesi veren, göreceli  küçük sayılabilecek  bir kulübüz ve Adrian’ ın Blackpool da Türkleri ve futbolumuzu biraraya getirmek isteyen bu hayalini sürdürmek gerçekleştirmek  istiyoruz.   Projeye tam destek vermekle beraber, şimdiden buradaki Türk toplumuna yardım  yollarını aradığımız gibi yakın gelecekte  Türk oyuncuları klübümüze transfer edebilmeyi arzuluyoruz.

Tabiki Blackpool  futbol kulübü yeni sponsor yatırımcılarını çekmek istiyor ve ben küçük bütçelerle her yatırıma pazarlama değeri katabiliyorum.  Ancak sadece ticari değiliz, ortaklıklar,dosluklar da  kurmak istiyoruz.  Haydi futbol dostları olalım!! , Blackpool’a ziyaretimize  gelin ve potansiyeli birlikte keşfedelim.